ATIK ELEKTRİKLİ VE ELEKTRONİK EŞYALAR VE LAMBALAR CARREFOURSA’LARDA TOPLANARAK OTİZMLİ ÇOCUKLARIN EĞİTİMİNE KATKI SAĞLAYACAK.

PROJE, İLK ETAPTA PİLOT OLARAK ATAŞEHİR’DEKİ CARREFOURSA’LARDA BAŞLADI

Günümüzde en hızlı artan atık türü olan elektrikli ve elektronik atıklar bünyelerinde değerli elementler ile birlikte çevreye ve insan sağlığına zararlı pek çok maddeyi içeriyor. Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyalar uygun biçimde toplanmadığı, geri kazanılmadığı veya bertaraf edilmediği taktirde içerdikleri tehlikeli maddeler doğaya kontrolsüzce yayılıyor ve geri dönülemez zararlar veriyor.

Artık kullanmadığımız bozulmuş, ekimiş yani atık haline gelmiş ama ne yapacağımızı bilemediğimiz için evimizde bekleyen elektrik ile çalışan eşyaları, CarrefourSA’lara getirerek hem geri dönüşüme destek verebilir hem de otizmli çocukların eğitimlerine katkı sağlayabiliriz.

AGİD,  CarrefourSA , Tohum Otizm Vakfı ve Ataşehir Belediyesi işbirliği ile başlatılan,  “Otizmin Farkındayız, Geri Dönüşümle Yanınızdayız” sosyal sorumluluk projesinin tüm Türkiye genelindeki CarrefourSA mağazalarına yaygınlaştırılması hedefleniyor.