Belediye Toplama Noktaları

Elektrikli ve elektronik atıklar il sıfır atık yönetim planı kapsamında ilçe belediyeler tarafından toplanmaktadır.

Belediyeler;

  • Evden toplama
  • Atık getirme merkezlerine yönlendirme
  • Atık biriktirme kutularına yönlendirme yaparak toplama yapabilirler.

 Evinize en yakın elektrikli ve elektronik atık toplama noktalarını öğrenmek için ilçe belediyeniz ile iletişime geçebilirsiniz.

Satış Noktaları

Zincir marketler ile 400 m2 ve üzeri kapalı alana sahip elektrikli ve elektronik eşya satışı yapan satış noktaları da tüketiciler tarafından teslim edilecek küçük elektrikli ve elektronik atıklar için mağaza içinde biriktirme ekipmanı bulundurmak veya tüketici tarafından getirilen atığı teslim almakla sorumludur. E-atıklarınızı satış noktalarına teslim edebilirsiniz.

Dağıtıcılar /Bayiiler

Ticari olarak kullanıcıya elektrikli veya elektronik eşya ulaştıran gerçek veya tüzel kişiler, yeni bir ürün sattıklarında, tüketici tarafından talep edilmesi halinde eş tipte ve aynı işlevi gören eski eşyayı markası, modeli, üreticisi ve muhtevasına bakılmaksızın almakla, yeni ürünün alıcının adresine teslim edildiği durumlarda, dağıtıcıya veya onun adına teslimatı yapan kuruluşa iade edilen evsel AEEE’yi aynı yerden almak ve bunun için herhangi bir nakliye ücreti veya başka bir ilave ücret talep etmemekle sorumludur. E-atıklarınızı dağıtıcılara teslim edebilirsiniz.