Sıfır Atık Yönetmeliği ile bağlı mevzuatlar çerçevesinde Üniversite kampüslerinde Sıfır Atık Yönetim Sisteminin kurulmasına destek sağlayacak şekilde AGİD Yetkilendirilmiş Kuruluşumuz Üniversite Yönetimleri ile iş birliği çalışmaları yapılmaktadır. İş birliği çalışmaları imzalanan protokoller kapsamında yönetilmektedir.

Üniversiteler ile yapılan iş birliği çalışmalarında; AEEE toplama amacıyla Üniversitenin ihtiyaç duyacağı atık toplama kutuları, afiş gibi bilgilendirme ekipmanları yetkilendirilmiş kuruluş olarak tarafımızca sağlanmaktadır. Üniversiteye temin edilen kutuların, belirlenecek toplama noktalarına yerleştirilmesi ve dağıtılan kutularda birikecek e-atıkların kampüs içinde tek noktada toplanması Üniversite yönetimi tarafından yapılmaktadır. Tek bir alanda biriktirilen e-atıkların lisanslı işleme tesislerine ulaştırılması ve tesislere teslim edilen aydınlatma ekipmanlarının bertaraf bedeli AGİD sorumluluğundadır.

Çalışma detayları için agidyk@agid.org.tr üzerinden bizimle iletişime geçebilir, iş birliği içinde çalışma yaptığımız Üniversite listemize alt menüden ulaşabilirsiniz.