Ataşehir Belediyesi Eğitici Eğitimi

Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile ilçedeki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğretmenlerine “Elektrikli ve Elektronik Atıkların Yönetimi” konusunda eğitim verildi.

12 Aralık 2017 tarihinde Novada AVM ‘de kahvaltı ile başlayan “Eğiticilerin Eğitimi” semineriyle, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyalar AEEE’ler ile ilgili bilinirliği arttırmak, geri dönüşümle ilgili farkındalık yaratmak ve çevre duyarlılığını artırmak amaçlanıyor.

Seminerde elektrikli ve elektronik atıkların geri dönüşümü konusunu ise AGİD (Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği) Çevre Mühendisi Elif Kara anlattı. Atık pillerin geri dönüşümü konusu TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği) Eğitim Sorumlusu Savaş Arna tarafından sunuldu.

Eğitime katılan öğretmenler, Ataşehir’de çevre bilinci oluşturup, gelecek nesillere sağlıklı ve temiz bir dünya bırakmak amacıyla yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini dile getirirken sunum sonunda konuyla ilgili bilgilendirici dökümanlar ve geri dönüşüm kutuları dağıtıldı.