YILDIRIM BELEDİYESİ OKULLAR ARASI E-ATIK TOPLAMA YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ VE ÇEVRE GÜNÜ

Yıldırım Belediyesi ile elektronik atıklar hakkında farkındalık oluşturmak, atıkların okullarda ayrı toplanmasını sağlayarak çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde geri kazanım/ bertaraf sürecine kazandırılması amacıyla ilçede bulunan okullar arasında organize edilen atık toplama yarışması sonuçlandı. 

Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen etkinliğe Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin yanı sıra Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, AK Parti Yıldırım İlçe Başkan Yardımcısı Efkan Yıldırım ile öğrenciler ve velileri katıldı. Programda sahnelenen Hacivat Karagöz orta oyununda ise çocuklara çevreyi koruma, doğal kaynakları koruma ve enerji tasarrufu konusunda önemli bilgiler aktarıldı.

1 Ocak – 18 Mayıs tarihleri arasında ‘Atık Ev Aletleri Toplama Yarışması’nda Mümin Gençoğlu İlkokulu, Samanlı İlkokulu ve Setbaşı Ortaokulu  ödüllendirildi.

Yıldırım Belediyesinde toplanan E-Atık miktarlarının arttırılması konusunda verdiği destek ve çalışmalarından dolayı Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali tarafından AGİD'e plaket takdim edildi.