Projenin amacı toplumda e-atıklar ile bilinirliği arttırarak, tüm ülkede herkes için ulaşılabilir bir e-atık toplama sistemi oluşturmaktır. Proje e-atık yönetiminin en önemli paydaşlarından son kullanıcının harekete geçmesini amaçlamaktadır.

Elektrikli ve elektronik atık yönetimi ile ilgili çalışmalarını kâr amacı gütmeyen bir yapı kurarak Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından aldığı yetki ile sürdüren Derneğimiz bu projesinde; ülke geneline yaygın şubeleri ile her bireyin kolaylıkla ulaşabileceği bir yapı ile hizmet sunan PTT ile iş birliği yapıyor.

Sizde evlerinizde işyerlerinizde, kullanmadığınız veya atık hale gelen, belki de ne yapacağınızı bilemediğiniz elektrikli ve elektronik atıklarınızı daha fazla saklamayın, atmayın geri dönüştürün.

Kampanyaya katılmak için atık lambalarınız ve küçük elektrikli ve elektronik atıklarınızı uygun şekilde paketleyerek size en yakın PTT şubesine getirebilir,  904 851 814 Müşteri numarası ile bize ulaştırabilirsiniz.

Gönderim yapılamayan ürünler: akü ve piller, kartuş ve tonerler, elektrikli olmayan cihazlar, beyaz eşya (buzdolabı, çamaşır-bulaşık makineleri), bilişim telekomünikasyon cihazları (cep telefonu, tablet, laptop, yazıcı, tarayıcı vb)

Ücretsiz gönderim yapabileceğiniz ürünlerin listesine Yetki Kapsamındaki Ürünler menümüzden ulaşabilirsiniz.

Paketleme Koşulları :

  • Gönderim yapılacak atıklar arasında lamba grubu varsa bu atıklar orijinal ambalajında muhafaza edilerek, kırılmayacak şekilde paketlenmelidir. Atık lambalarınızı saklamak için yeni aldığınız lambanın kutusunu kullanabilirsiniz.
  • Atıkları koyacağınız kutunun, gönderim yapacağınız atık miktarına uygun olduğuna dikkat ediniz. Çok büyük veya küçük kutu / paket kullanmayınız.
  • Kutu içinde boş alan kalmamasına dikkat ediniz, atıkların kutu içinde hareketini minimuma indirmek için dolgu malzemesi kullanınız (eski gazete ve kullanılmış kağıtları kullanabilirsiniz)
  • Her koşulda maksimum 20 kg ‘a kadar olan gönderiler kabul edilecektir.