DCube, TeknoSA ve Habitat ortaklığıyla gerçekleşen “Yarının Farkında Projesi” kapsamında yer alan FixFest, sınırlı kaynakların farkında olarak tasarlanan, sürdürülebilirlik temelinde elektrikli ve elektronik atıklar ile ilgili bilgilendirme ve atölye çalışmalarını barındıran döngüsel bir festivaldir.

İlki 30 Ekim tarihinde Ankara Gençlik Parkında düzenlenen festivalin ikincisi 4 Kasım tarihinde Habitat ev sahipliğinde Facebook İstasyon İstanbulda gerçekleştirildi. Etkinliğe katılanlar, evlerindeki bozulmuş e-atıklarını tamir ettirebilme fırsatı yakalarken, e- atıklardan takı, tablo yapımı gibi yaratıcı sanat çalışmaları, nasıl çalışıyor atölyeleri ile elektrikli ve elektronik eşyaları inceleme şansına sahip oldular.

AGİD olarak alana sağladığımız e-atık kutuları ile destek verdiğimiz ve stant ile katılım sağladığımız festivalde, tamir ve tadilat odaklı söyleşilerin yanı sıra döngüsel ekonomi modeline dair bilgilendirmeler yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yarının Farkında

Türkiye’nin geniş katılımlı sosyal sorumluluk hareketi Sabancı Cumhuriyet Seferberliği , Teknosa, Habitat Derneği ve D-Cube ortaklığında Yarının Farkında eğitim projesi ile döngüsel ekonomi odağında sürdürülebilirlik, iklim değişikliği, çevre bilinci, atık ve e-atık konularında bireylerin farkındalıklarının arttırılması ve toplumsal fayda sağlanması amaçlıyor.