Bilindiği üzere AEEE Yönetmeliği gereği , EEE üreticileri her yıl piyasaya sürdükleri ürün miktarlarını Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Çevre Bilgi Sistemi üzerinden “EEE ve AEEE Bilgi Sistemi” ne beyan etmektedir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen yazılım güncellemesi sonrası, Çevre Bilgi Sistemi altında tanımlı uygulamalara erişimler firma yetkili kişisi kimlik numarası ve e devlet şifresi ile yapılmak durumuna gelmiş ve yeni sistem Bakanlığın tüm online uygulamalarını kapsayacak şekilde Entegre Çevre Bilgi Sistemi olarak güncellenmiştir.

İlgili güncellemeye ilişkin duyurular Bakanlık tarafından yapılmış resmi yazılar firmalara gönderilmiştir.

Bu bağlamda, AEEE Yönetmeliği gereği olan uygulamaları kullanabilmek yanında, herhangi bir olumsuzluk yaşamamak ve cazai duruma düşmemek için, firmanızın, http://ecbs.cevre.gov.tr adresi üzerinden gerekli kayıt ve güncellemeleri yaparak sistemi kullanır hale gelmesi ve “EEE ve AEEE Bilgi Sistemi” uygulamasına kaydını yaptırması gerekmektedir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi ile ilgili olarak konu başlıklarına göre hazırlanan bilgi dokümanına buradan ulaşabilirsiniz.