İstanbul Sanayi Odası’nın ev sahipliği, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü’nün katkıları ile 6 Temmuz 2023 Perşembe günü, ‘’Elektrikli ve Elektronik Teçhizatlarda Ürün Güvenliği Uygulamaları‘’ başlıklı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İstanbul Sanayi Odası 50. Grup Aydınlatma Donanımları Sanayii Meslek Komitesi Başkanı Sn. Mehmet Özbakır, Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Fahir Gök ve Türk Standartları Enstitüsü Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Dr. Güvenir Kaan Esen’in açılış konuşmaları ile başlayan toplantı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Metroloji ve Sanayi Ürünleri Güvenliği Genel Müdürlüğü’nde Uzman olarak görev yapan Sn. Uğur Bulut’un Elektrikli Ekipmanlar Piyasa Gözetimi ve Denetimi Uygulamaları sunumu ile devam etti.

Toplantıda ayrıca Türk Standartları Enstitüsü Deney ve Kalibrasyon Merkezi Başkanı Sn. Seyfettin Karabulut ve İthalat Merkezi Başkanı Sn. Meral Hemşeri Ürün Güvenliği Uygulamaları (TSE Test Hizmetleri ve İthalat Denetimleri) hakkında sunumlar gerçekleştirdiler.

Sunumların ardından katılımcıların yoğun katılımı ile bir saati aşkın süren soru-cevap paneli yapıldı. Toplantı sunumlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Elektrikli Ekipmanlar Piyasa Gözetimi ve Denetimi Uygulamaları sunumu için tıklayınız.

TSE Test Hizmetleri ve İthalat Denetimleri sunumu için tıklayınız.

İthalatta Uygunluk Değerlendirme Faaliyetleri sunumu için tıklayınız.