‘Kolektif efor ile dönüşüme ortak ol’ sloganıyla başlatılan projeyle atık elektrikli ve elektronik eşyaları toplayarak yeni sahipleri için değere dönüştüren AGİD,Kolektif House, Akademi Çevre, DCube ve Habitat Derneği şimdi de ‘Döngüsel Sohbetler’ serisini başlattı. Serinin ilk panelinde ‘e-Atık’ konusu masaya yatırılırken, katılımcılar gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak için ‘Kolektif Efor’ hareketine destek çağrısında bulundu.

 

Uluslararası E-Atık Günü’nde ‘Kolektif efor ile dönüşüme ortak ol’ sloganıyla elektrikli ve elektronik atıkları değere dönüştürmek üzere güçlerini birleştirerek sosyal sorumluluk projesi başlatan AGİD, Kolektif House, Akademi Çevre, DCube ve Habitat Derneği; daha sürdürülebilir bir dünya için çalışmalarına ‘Döngüsel Sohbetler’ serisiyle devam ediyor.

Kolektif House Kurucu Ortağı ve CEO’su Ahmet Onur, Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır, AGİD Yönetim Kurulu Başkanı Fahir Gök, DCube Yönetim Kurulu Başkanı Berna Kırcı Aşıroğlu ve Akademi Çevre İş Geliştirme Müdürü Piraye Gök’ün katılımıyla 9 Şubat 2022 tarihinde gerçekleşen serinin ilk panelinde “e-Atık” konusu tüm detaylarıyla ele alındı.

2020 yılının ikinci yarısında yayına başlayan ve iklim krizini her hafta uzman isimlerle masaya yatıran Esmiyor Podcast’in Kurucu Ortakları Derin Altan ve Utku Güven’in moderatörlüğünde gerçekleşen paneli Youtube hesabımızdan izleyebilirsiniz.